Belgische bedrijven stappen over op Peppol: Microsign helpt je vooruit

Vanaf 1 januari 2026 verandert de wetgeving in België. Alle Belgische bedrijven zijn dan verplicht om hun facturen elektronisch te verzenden via Peppol. Dat betekent: geen pdf’s meer via e-mail, maar gestructureerde UBL/XML-facturen die automatisch verwerkt kunnen worden in jouw administratie.

Bij Microsign volgen we deze ontwikkeling op de voet. We vinden het belangrijk dat onze klanten niet worden verrast, maar tijdig kunnen meebewegen met de veranderende wetgeving.


Wat is Peppol?

Peppol (Pan-European Public Procurement OnLine) is een Europees netwerk voor het veilig en gestandaardiseerd uitwisselen van elektronische documenten, zoals facturen. Het doel: minder handmatig werk, minder fouten en een snellere, digitale administratie. Vanaf 1 januari 2026 moeten alle Belgische bedrijven hun facturen via dit systeem verzenden. Ook Nederlandse bedrijven die zaken doen met Belgische klanten of leveranciers krijgen hiermee te maken.

Peppol e-facturatie België 2026

Wat betekent dit voor jouw bedrijf?

Wanneer een Belgische leverancier via Peppol factureert, ontvang je:

  • een UBL-factuur (het elektronische bericht met alle factuurgegevens)
  • en een pdf-bestand als bijlage

De Accorderingsmodule van Microsign leest de UBL automatisch uit en maakt direct een record aan. De pdf wordt gekoppeld als bijlage. Zo belandt de factuur direct in jouw accorderingsflow – volledig digitaal, snel en foutloos.

Wat ontwikkelt Microsign?

Ons ontwikkelteam werkt momenteel aan een nieuwe koppeling voor Peppol-facturen. Deze uitbreiding zorgt ervoor dat inkomende Peppol-facturen automatisch worden ontvangen en verwerkt binnen de Accorderingsmodule.

Deze functionaliteit is vooral interessant voor:

  • Bedrijven met Belgische leveranciers die overstappen op Peppol (UBL/XML-facturen)
  • Organisaties die vanaf 2026 zelf facturen in Peppol-formaat willen verzenden

Gebruik je al de Accorderingsmodule? Dan kun je straks eenvoudig aansluiten.

Meld je nu aan voor de Peppol-ontvangstkoppeling

We inventariseren momenteel welke klanten gebruik willen maken van deze nieuwe koppeling, zodat we iedereen tijdig kunnen ondersteunen bij de overgang naar Peppol. In de komende weken nemen we contact op met de aangemelde klanten om te bespreken hoe we de koppeling kunnen implementeren.

Aanmelden kan eenvoudig via verkoop@microsign.nl Vermeld in het onderwerp: Peppol-ontvangstkoppeling.

Lees het volgende bericht

Supply chain onder druk? Zó houden slimme bedrijven tóch grip

Lege schappen, late leveringen, onrust op de werkvloer klinkt bekend? De keten piept en kraakt, en bedrijven die alleen nog vertrouwen op gevoel,...
Microsign Business Software
Burgemeester Roelenweg 24
8021 EW Zwolle
Contactgegevens
T 088 850 9650
E info@microsign.nl
Copyright Microsign Business Software 2026
Privacyverklaring | Disclaimer | Sitemap